Evernote!

Evet dostlar sizlere bu gün yaşadığım bir sıkıntıyı anlatarak bir tavsiyede bulunmak istedim. Konumuz yaygın olarak kullanılan bir not programı olan evernote.

Bu programı uzun zamandır mutlu mutlu kullandığım halde canımı sıkan bi kaç özelliği vardı. Ancak bunlar beni bu programı kullanmaktan geri bırakacak kadar yoğun değildi. Ama bugün yaptığıyla beni benden aldı. Ne oldu biliyormusunuz? Notlarımdan bazılarını kaybetti. Evet herşeyden çok kıymet verdiğim notlarımdan bir kaçını sessiz sedasız eski versiyonlarından birine geçirmiş… Bununla birlikte eğer ki yanlışlıkla bilgisayar senkronize olmadan internetten veya telefondan bir değişiklik yaparsanız çakıştı diyor ve o iki notun arasında ki farkı ayıklamayı tamamen size bırakıyor. Yani en basit işlemlerden biri olan iki metin arasında ki farklılıkları belirtmek garip bi şekilde bu kadar iddalı bir şirketin aklına gelmiyor! Bu konuda yazdığım blog yazısını kendilerine sunmama rağmen herhangi bir cevap yada düzeltmede ortada yok. Son olarak tamam bu bir not programı ama tüm notlar döküman şeklinde değil. Evernota sahipseniz bir todo liste sahipsiniz sanmayın. Yapılacaklar listesi özelliklerini karşılamaktan oldukça uzak kendisi!

Neyse dostlarım her ne kadar sevdiğim birşeyi desteklesemde yanlışlarına yanlış demek de gerek. Eğer ki evernote bu hataları gidermez ise altenatif bir program arayışına girip dostlarımı da bu doğrultuda yönlendireceğim.

1 thought on “Evernote!

Yorum Bırak

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.