Evernote Programları

Merhaba.
Hayatımı kolaylaştıran onca programdan bir kaçını sizlere sunmak istiyorum.

Evernote Clearly.evernote_clearly
Aslında kendi başına bir program olmasada bir chrome eklentisi olarak çok güzel çalışan bir uygulama. Benim gibi bol blog okuyanlar için biçilmiş kaftan. Eklentiyi kurup chrome u tam ekran yaptınız, sağ üstteki clearly butonuna tıkladığınızda istediğiniz renklere sahip sade boş okunası bir metini gözünüzün önüne döküyor… Renginden temasına, boyutuna herşeyini ayarlayabiliyorsunuz. Oldukça güzel. Tabi onda da buldum bir eksiklik :). Yandaki bir kaç buton kaybolmuyor. Aslında onlarda gitse daha iyi olabilir.

Evernote not programı.

download

Programı biraz incelerseniz oldukça detaylı ve kullanışlı olduğunu görebilirsiniz. Tüm özellikleri için türkçe sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özelliklerini saymakla bitiremeyeceğim gibi eksik olarak tek bir şey söyleyebilirim, çakışmalar…
Telefondan girdiğiniz notlar bilgisayardakiyle veya buluttakiyle senkronize olmamışsa hop diye çakıştı diyor haliyle… E buraya kadar herşey olası ve engellenemez. Ancak benim evernottan beklediğim en azından bu çakışma yaşandığında bir birleştirme (diff) seçeneği sunması… Sunmuyor 🙂 Bununla birlikte iki nottaki farklılıkları gözle tarayıp bulup yeni olana eklemeniz gerekiyorki buda devamlı başıma gelen bir mevzuu.

Yorum Bırak

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.