Başladık…

Evet başladık ama neye? düşünmeye, belki de birazda düşündürmeye…

“Hayatın boyunca çalışıyorsun. 30 yıl boyunca yaptığın şeyin farklılık yaratacağını düşünerek yaşıyorsun. İnsanlar için önemli olduğunu sanıyorsun. Bir sabah uyandığında şunu anlıyorsun, hayır orada küçük bir hata yapmışsın; sen harcanabiliyorsun, Aman Tanrım.”

Devrin en büyük yalanı özel olduğumuzu söylemesidir. Evet özelsin senin kıyafetin filan kişiyle aynı olursa pişti olursun aman tanrım bu dayanılamaz bir rezillik bu. Belki parfümün? hayır olmamalı… hey dostum sen özelsin ve farklı olmalısın. Evet bazılarıyla aynı düşünceleri aynı duyguları taşıyabilirsin ama tabi ki sen ondan farklısın ve özelsin. Aslına bakarsan birçok yönden üstünsün ve belki de seçilmişsin… Ama bir şey söyleyeyim mi? hayır dostum hiçte seçilmiş değilsin özel veya üstün değilsin… Sen bir insansın ve en fazla insansın mesela bir rambo değilsin. Yani sana veya sevdiklerine zarar veren o bin kişiyi 1 saat içinde öldüremezsin veya o filmlerde gördüğün çok zeki her durumdan bir şekilde sıyrılan sıyrılacak olan sen değilsin. O veya onu yapan senaristin hayal gücü…

Bence önce yanılgılarımızdan kurtulmalıyız. Yani bir şey yapmadan düşünmeden yada kendimizi birşey olarak tanımlamadan önce bizi yanıltan bunca saçmalıktan kurtulmalıyız…
Mesela “Bir türk dünyaya bedeldir”?. Neden? hiç düşündünmü? seni bilmem ama bence o türk sen veya ben değiliz evet aslında bu söz arkası olmayan bir lafta değil, peki ama nasıl?. Aslında şöyle: kaybedecek bir şeyi olmayan insanın herşeyi yapabileceği gibi bir hedefe herşeyiyle bağlanmış onu kendine yaşam amacı edinmiş ve buna ihlasla samimiyetle bağlanmış bir insan çok çok çok daha fazlasını kolayca yapabilir. Evet bir türk dünyaya bedeldir. Ama bu türk bir ülkü sahibidir, ilkeleri vardır, inancı tam ve sağlamdır. Ve emin ol akıllıdır… Herşeyden öte hayatının amacını aklına kazımıştır. Evet bir türk dünyaya bedeldir ama o türk senin benim gibi ve hatta o küçümsediğimiz mağara insanları gibi ömrünü ahlakını şehvete, zenginlik hevesine, makam sevdasına, farklı olma hastalığına adamamıştır.

“Hepiniz koca bir pisliksiniz. Neden biliyor musunuz? Çünkü hiçbirinizin ne olmak istediğinize dönük bir içgüdünüz bile yok.
Benim gibi insanlara ihtiyacınız var. Benim gibi insanlar gerekli… Ben olmadan bir hiçsiniz.
Böylece parmağınızı uzatıp “Heyy İşte kötü adam diyeceksiniz!”
Peki bu sizi napıyor hee? İyi adam mı?
Siz iyi değilsiniz. Ben her zaman doğruyu söylerim. Yalan söyleyen sizlersiniz.
Peki hala kötü adama iyi geceler dileyin. Hadii..”

Yorum Bırak

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.